Ritma Blog : Kurumsal Yazılım Çözümleri

 Ana Sayfa / Blog / Blog İçerik Listesi

Business Channel Perspektif programındaydık.

Kurucu Yöneticimiz Selim Ünüvar, Perspektif programının konuğuydu. Yazılım sektörü, yazılımcı olmak isteyen mühendis adaylarla ilgili genel değerlendirmelerde bulundu. Özetle Ritma'dan bahsetti. ... « Devamını oku »

İst-Pay ve Ritma

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş’ nin ( bundan sonra istPay diye kısaltıyoruz :) tüm Temsilcilik süreçlerinin başvurudan onaylanmasına kadar olan aşamalarını yöneten bir yazılım projesini tamamladık. ... « Devamını oku »

Hepsi bir arada mı olsun ?

Sorunları, ihtiyaçları analiz etmek, verimli çözümü inşa etmek üzere yıllar boyunca yazdık, çizdik, keşfettik. Bir fikrin projeye ürüne kavuşabilmesi ile ilgili çetin serüvenlerimiz oldu. Mühendisin, tasarımcının, saha ekibinin, tüm çalışanların eforunu boşa çıkaran bir çok deneyim yaşadık. ... « Devamını oku »

Yazılım üretirken kıvam tutturmak

15 yıla yakın zamandır RİTMA'da yazılım üretimi üzerine çalışıyoruz. Geçirdiğimiz bu uzun ve keyifli yolculukta kafamın bir tarafında sürekli canlı olan bir soruyu bu yazıda kaleme almaya çalışacağım. Soru şu : "Olmuş mu ? " Bu yazılım "Kullanışlı", "Kolay", "Basit" olmuş mu ? ... « Devamını oku »

Bitmeyen Özel Yazılım Projeleri

Özel yazılım geliştirme konusunda mutsuz müşteri hikâyeleri çok fazla. Yazılım firması ile yatırımcının harcadığı büyük mesai sonrası ortaya kocaman bir hayal kırıklığı çıkabiliyor. Kullanılmaktan vazgeçilen, ihtiyacı tam karşılamadığı ortaya çıkan, geliştirilmeye kapalı ve bir şekilde hedeflenen sonuçtan uzak işler ... ... « Devamını oku »

Hoşgeldin 2020

Yeni bir yıla başlamak ne güzel :) Yeni bir okuma, yeni bir sayfa, yeniden başlamak. Şöyle bir bakınca 2019 la birlikte Bilişim Vadisinde 2. Yılımızı dolduruyoruz. Burası Türkiye’nin Bilişim üssü olmayı hedefleyen büyük bir teknoloji kampüsü. Buradan güzel bir sinerji oluşacak. Hiç şüphesiz hızlanmamız gerek. 
 ... « Devamını oku »

2019 Yerli üretim yılı olsun.

Merhaba 2019, merhaba dünya :) Bir yıl boyunca anladık, anlaştık, tartıştık, yazdık, bozduk, hataları ayıkladık, yeniledik, güzelleştirdik. Yeni yılda yine daha iyisi için, yeni çözümler için, bu sefer çok daha kıvamını bulması için yeni fikirler, sağlam yorumlar ve güncel teknoloji eşliğinde yazmaya devam edeceğiz. ... « Devamını oku »

Bize yazılımcı değil sanayici diyebilirsiniz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliğinde düzenlenen "Bilişim Sektörü Buluşması" toplantısına katıldık. Yazılım üreten işletmelerin, Sanayici kapsamına alınması ile ilgili detaylar konuşuldu. Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reform Paketi kapsamında Temmuz 2017 itibariyle yürürlüğe giren düzenlemeleri anlattı. ... « Devamını oku »

Türkiye'nin ilk nesil internet projeleri

Türkiye’de 2000 li yıllardan itibaren gelişmeye başlayan internet ve dijital mecra ile ilgili bir çırpıda akla gelen marka işleri kısa kısa özetlemek istedim. Bu projeler, zamana karşı tutunmuş, büyümüş, kitlesel hale gelmiş birinci nesil internet girişimleri. ... « Devamını oku »

Harman Traktör ile 10 yıl sonunda bir video çektik.

Teknik Servis Programı ile başladık . Servis- Sipariş - Stok - Evrak Takibi - Muhasebe gibi departmanları ortak bir çatıda buluşturan ve Yetkili Servis noktalarının online eriştiği Traktör ve Biçerdöver alanında sektörün dinamiklerine özel geliştirilmiş kocaman bir çözüme vardık. ... « Devamını oku »