Ritma Blog : Kurumsal Yazılım Çözümleri

 Ana Sayfa / Blog / Blog İçerik Listesi

CRM Programı kullanan akıllı işletmeler

Çalışanlara zaman kazandıran, hata yapmaktan koruyan sistemler, işletmeye güven ve disiplin kazandırıyor. Bu güven duygusu kısa sürede güçlü bir şekilde müşterilere ulaşacaktır. Katma değer üreten işlere odaklanırken , belirsiz net olmayan hedeflerden, verimsiz ve gereksiz uğraşlardan, çalışanları kurtarmak lazım. ... « Devamını oku »

Özçelik Makina, CRM yazılımı ile Amerika'da

Makina sektöründe 35 yılı aşan üretim tecrübesi ile sektörün öncü firmalarından Özçelik Makina, satış pazarlama süreçleri, sipariş ile üretim arasındaki planlama aşamalarında Ritma FLEX İş Yönetim Platformunu kullanılıyor. Sistem sayesinde Merkez Fabrika ile Amerika ofisi arasında iş koordinasyonu sağlanıyor. ... « Devamını oku »

Daf Enerji , RitmaFLEX CRM yorumları

Daf Enerji ile 2015 yılından bu yana çalışıyoruz. Proje - servis ve satış departmanlarının müşteri bilgilerine hakim olması ile başlayan yolculuk, proje takibi ve özel raporlamalar ile devam etti. Bizde çalışmalarımız hakkında yorumlarını almak istedik. Grup müdürü Özer Çiçek, Ritma Flex CRM Yazılımımız ile ilgili yorumlarını paylaştı. ... « Devamını oku »

Yazılım üretirken kıvam tutturmak

15 yıla yakın zamandır RİTMA'da yazılım üretimi üzerine çalışıyoruz. Geçirdiğimiz bu uzun ve keyifli yolculukta kafamın bir tarafında sürekli canlı olan bir soruyu bu yazıda kaleme almaya çalışacağım. Soru şu : "Olmuş mu ? " Bu yazılım "Kullanışlı", "Kolay", "Basit" olmuş mu ? ... « Devamını oku »

Bitmeyen Özel Yazılım Projeleri

Özel yazılım geliştirme konusunda mutsuz müşteri hikâyeleri çok fazla. Yazılım firması ile yatırımcının harcadığı büyük mesai sonrası ortaya kocaman bir hayal kırıklığı çıkabiliyor. Kullanılmaktan vazgeçilen, ihtiyacı tam karşılamadığı ortaya çıkan, geliştirilmeye kapalı ve bir şekilde hedeflenen sonuçtan uzak işler ... ... « Devamını oku »

E-ticaret Girişimcisine Stratejik Öneriler

E-ticaret ve web girişimleri, belki de girişimcilik tarihinde hiç olmadığı kadar; konuya hakimiyet, profesyonel ekip, doğru stratejik planlama ve doğru partnerler gerektiriyor. Bu saydıklarımız içerisinden biri veya birkaçı eksik olduğunda onun eksikliğinin farkına bile varamadan nihai son gelivermiş oluyor maalesef. ... « Devamını oku »

Hoşgeldin 2020

Yeni bir yıla başlamak ne güzel :) Yeni bir okuma, yeni bir sayfa, yeniden başlamak. Şöyle bir bakınca 2019 la birlikte Bilişim Vadisinde 2. Yılımızı dolduruyoruz. Burası Türkiye’nin Bilişim üssü olmayı hedefleyen büyük bir teknoloji kampüsü. Buradan güzel bir sinerji oluşacak. Hiç şüphesiz hızlanmamız gerek. 
 ... « Devamını oku »

2019 Yerli üretim yılı olsun.

Merhaba 2019, merhaba dünya :) Bir yıl boyunca anladık, anlaştık, tartıştık, yazdık, bozduk, hataları ayıkladık, yeniledik, güzelleştirdik. Yeni yılda yine daha iyisi için, yeni çözümler için, bu sefer çok daha kıvamını bulması için yeni fikirler, sağlam yorumlar ve güncel teknoloji eşliğinde yazmaya devam edeceğiz. ... « Devamını oku »

Makine sektörü için CRM

Ritma Flex CRM Programı, Makine sektörünün kendine ait dinamikleri ve genel iş akışı ile uyumlu yapısıyla dikkat çekiyor. Türkiye'nin CRM Yazılımı Ritma Flex, sektörel uyumluluğu sayesinde, makine firmalarının iş yazılım platformu olarak bilinmeye başladı. ... « Devamını oku »

Bize yazılımcı değil sanayici diyebilirsiniz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliğinde düzenlenen "Bilişim Sektörü Buluşması" toplantısına katıldık. Yazılım üreten işletmelerin, Sanayici kapsamına alınması ile ilgili detaylar konuşuldu. Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reform Paketi kapsamında Temmuz 2017 itibariyle yürürlüğe giren düzenlemeleri anlattı. ... « Devamını oku »