Ritma Blog : Kurumsal Yazılım Çözümleri

 Ana Sayfa / Blog / Blog İçerik Listesi

Yazılım üretirken kıvam tutturmak

15 yıla yakın zamandır RİTMA'da yazılım üretimi üzerine çalışıyoruz. Geçirdiğimiz bu uzun ve keyifli yolculukta kafamın bir tarafında sürekli canlı olan bir soruyu bu yazıda kaleme almaya çalışacağım. Soru şu : "Olmuş mu ? " Bu yazılım "Kullanışlı", "Kolay", "Basit" olmuş mu ? ... « Devamını oku »

Bitmeyen Özel Yazılım Projeleri

Özel yazılım geliştirme konusunda mutsuz müşteri hikâyeleri çok fazla. Yazılım firması ile yatırımcının harcadığı büyük mesai sonrası ortaya kocaman bir hayal kırıklığı çıkabiliyor. Kullanılmaktan vazgeçilen, ihtiyacı tam karşılamadığı ortaya çıkan, geliştirilmeye kapalı ve bir şekilde hedeflenen sonuçtan uzak işler ... ... « Devamını oku »

E-ticaret Girişimcisine Stratejik Öneriler

E-ticaret ve web girişimleri, belki de girişimcilik tarihinde hiç olmadığı kadar; konuya hakimiyet, profesyonel ekip, doğru stratejik planlama ve doğru partnerler gerektiriyor. Bu saydıklarımız içerisinden biri veya birkaçı eksik olduğunda onun eksikliğinin farkına bile varamadan nihai son gelivermiş oluyor maalesef. ... « Devamını oku »

2019 Yerli üretim yılı olsun.

Merhaba 2019, merhaba dünya :) Bir yıl boyunca anladık, anlaştık, tartıştık, yazdık, bozduk, hataları ayıkladık, yeniledik, güzelleştirdik. Yeni yılda yine daha iyisi için, yeni çözümler için, bu sefer çok daha kıvamını bulması için yeni fikirler, sağlam yorumlar ve güncel teknoloji eşliğinde yazmaya devam edeceğiz. ... « Devamını oku »

Makine sektörü için CRM

Ritma Flex CRM Programı, Makine sektörünün kendine ait dinamikleri ve genel iş akışı ile uyumlu yapısıyla dikkat çekiyor. Türkiye'nin CRM Yazılımı Ritma Flex, sektörel uyumluluğu sayesinde, makine firmalarının iş yazılım platformu olarak bilinmeye başladı. ... « Devamını oku »

Bize yazılımcı değil sanayici diyebilirsiniz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliğinde düzenlenen "Bilişim Sektörü Buluşması" toplantısına katıldık. Yazılım üreten işletmelerin, Sanayici kapsamına alınması ile ilgili detaylar konuşuldu. Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reform Paketi kapsamında Temmuz 2017 itibariyle yürürlüğe giren düzenlemeleri anlattı. ... « Devamını oku »

Türkiye'nin ilk nesil internet projeleri

Türkiye’de 2000 li yıllardan itibaren gelişmeye başlayan internet ve dijital mecra ile ilgili bir çırpıda akla gelen marka işleri kısa kısa özetlemek istedim. Bu projeler, zamana karşı tutunmuş, büyümüş, kitlesel hale gelmiş birinci nesil internet girişimleri. ... « Devamını oku »

Ritma Yazılım Şirketi Yeni Tanıtım Filmi

Ritma hakkında keyifli bir çekim çalışması yaptık. Bu sefer herkes eteğindeki taşları döktü :) ... « Devamını oku »

Nace Makina Ritma FLEX'i tercih etti.

Nace Makina 1952 den bu yana Endüstriyel tesis ve makina üretimi konusunda Türkiye'nin öncü kuruluşlarından NACE Makina'dayız. CRM yazılımı eğitim çalışmaları başladı. ... « Devamını oku »

Harman Traktör ile 10 yıl sonunda bir video çektik.

Teknik Servis Programı ile başladık . Servis- Sipariş - Stok - Evrak Takibi - Muhasebe gibi departmanları ortak bir çatıda buluşturan ve Yetkili Servis noktalarının online eriştiği Traktör ve Biçerdöver alanında sektörün dinamiklerine özel geliştirilmiş kocaman bir çözüme vardık. ... « Devamını oku »